سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
021-28423356
025-33550380
شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 16
پذیرای حضور شما هستیم
تهران - فرمانیه- خیابان لواسانی - خیابان فربین- پلاک 5 - واحد 1
قم - پردیسان - بلوار دانشگاه - پارک علم و فناوری

با ابعاد مختلف BIM بیشتر آشنا شویم

با ابعاد مختلف مدلسازی اطلاعات ساخت (BIM) بیشتر آشنا شویم:

✔◀بُعد سوم (3D) ▶ زمانی که یک پروژه در صنعت ساخت به صورت سه بعدی مدلسازی هوشمند شود و المان های مختلف معماری ، سازه و برق و مکانیک توسط ابزارهای مبتنی بر بیم سه بعدی گردد در "بُعد سوم" بیم قرار داریم‌.
.
✔◀بُعد چهارم (4D) ⏰⌛▶ با اتصال برنامه زمان بعدی که توسط ابزارهایی چون پریماورا و یا مایکروسافت پروجکت تولید شده اند به مدل سه بعدی ، وارد "بُعد چهارم" مدلسازی اطلاعات ساخت میشویم که عملا مدلهای سه بعدی ما بعد زمان را نیز در خود جای میدهند. گامی بزرگ در پیاده سازی #مدیریت_پروژه نوین و فناورانه (هر المان به یک فعالیت متصل میگردد). (مبتنی بر زمان)
.
✔◀بُعد پنجم (5D)▶ اگر به مدلهای چهار بعدی ؛ اطلاعات مرتبط با هزینه های هر فعالیت نیز اضافه گردد ، یک مدل پنج بعدی خواهیم داشت. (مبتنی بر هزینه)
‌.
✔◀بُعد ششم (6D) ⚒▶ با اضافه کردن اطلاعات مرتبط با زمان بهره برداری و نگهداری پروژه ها به مدلهای هوشمند ، مدل هایی با بعد ششم خواهیم داشت.(مبتنی بر مدیریت بهره برداری).
.
✔◀بُعد هفتم (7D)☘♻▶ با اضافه کردن و بهینه کردن مدلهای مبتنی بر بیم برای استفاده در پایدار سازی پروژه ها و رویکردهای پروژه های سبز وارد بُعد هفتم بیم میشویم.(مبتنی بر پایداری)
.
.
ابعاد BIM Dimension

بعد ششم

با اضافه کردن اطلاعات مرتبط با زمان بهره برداری و نگهداری پروژه ها به مدلهای هوشمند ، مدل هایی با بعد ششم خواهیم داشت.(مبتنی بر مدیریت بهره برداری).

بعد هفتم

با اضافه کردن و بهینه کردن مدلهای مبتنی بر بیم برای استفاده در پایدار سازی پروژه ها و رویکردهای پروژه های سبز وارد بُعد هفتم بیم میشویم.(مبتنی بر پایداری)

بعد پنجم

اگر به مدلهای چهار بعدی ؛ اطلاعات مرتبط با هزینه های هر فعالیت نیز اضافه گردد ، یک مدل پنج بعدی خواهیم داشت. (مبتنی بر هزینه)

بعد چهارم

با اتصال برنامه زمان بعدی که توسط ابزارهایی چون پریماورا و یا مایکروسافت پروجکت تولید شده اند به مدل سه بعدی ، وارد "بُعد چهارم" مدلسازی اطلاعات ساخت میشویم که عملا مدلهای سه بعدی ما بعد زمان را نیز در خود جای میدهند. گامی بزرگ در پیاده سازی #مدیریت_پروژه نوین و فناورانه (هر المان به یک فعالیت متصل میگردد). (مبتنی بر زمان).

بعد سوم

زمانی که یک پروژه در صنعت ساخت به صورت سه بعدی مدلسازی هوشمند شود و المان های مختلف معماری ، سازه و برق و مکانیک توسط ابزارهای مبتنی بر بیم سه بعدی گردد در "بُعد سوم" بیم قرار داریم‌.اخبار

اخبار و آخرین تحولات
مرتبط با شرکت
بنا یار مهراز ایرانیان

خدمات

آشنایی با خدمات و راهکارهای فناورانه ما

پروژه ها

بخش از پروژه ها و  
خدمات فناورانه 
به کارفرمایان محترم

مقالات

مقالات و نوشتارهای
تحلیلی و علمی
فناوری های نوین

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

طراحی و راه اندازی: انعکاس برتر
Search