اوّلین همایش ملّی و نمایشگاه تخصصی مصالح، فرآورده ها و تجهیزات ساختمانی استاندارد-25 و 26 بهمن ماه 96

نوشته شده توسط مدیرارشد. منتشر شده در اخبار

در راستای اجرای بند 4-9 تفاهم‌نامه همکاری فیمابین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و اداره کل استاندارد استان تهران، به شماره 25718 مورخ 13/07/95، برگزاری اوّلین همایش ملّی و نمایشگاه تخصصی مصالح، فرآورده ها و تجهیزات ساختمانی استاندارد به منظور ارائه دستاوردهای سالانه تفاهم‌نامه و تقدیر از همکاران فعال (مهندسان و انجمن‌ها)، توسط کمیته استاندارد مورد برنامه‌ریزی قرار گرفت.
 
همایش مذکور در تاریخ 25 و 26 بهمن‌‌ماه سال جاری در  محل مرکز همایش‌های دانشگاه الزهرا (س) با محورهای ذیل برگزار گردید:
 
1- نقش آمایش سرزمین در ایمنی و کیفیت ساخت و ساز
۲- نقش مهندسان مشاور و طراحان در بهبود کیفیت ساخت و ساز
۳- نقش پیمانکاران و مهارت حرفه ای کارگران و عوامل اجرایی در ایمنی و کیفیت ساخت و ساز
۴- تأثیر استانداردها و مصالح ساختمانی استاندارد در ایمنی، ارتقاء کیفیت ساخت و ساز و کاهش مصرف انرژی
۵- نقش مهندسان ناظر ساختمان در استحکام و کیفیت ساخت و ساز
۶- تأثیر بکارگیری مقررات ملی ساختمان و آئین کارها و صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان بر کیفیت ساخت و ساز
۷- بررسی تجارب موفق و نوآوری ها در کیفیت ساخت و ساز
 
 
یکی از نقاط مثبت و قابل بررسی این همایش ، اختصاص بخشی از سخنرانی ها و همچنین اختصاص کارگاهی به معرفی مفهوم مدیریت اطلاعات ساخت (BIM) در صنعت ساختمان و ارتباط آن با استاندارد سازی ساختمان ها و مصالح بود که توسط اعضای تیم پیاده سازی مدیریت اطلاعات ساخت دانشگاه علم و صنعت ایران و همچنین راهکارهای هوشمند BIM ایران صورت پذیرفت.
 
در روز دوم همایش سخنرانی در خصوص مفهوم BIM و اهمیت اجرایی شدن آن در صنعت ساختمان به منظور بالا بردن کیفیت در صنعت ساخت و ساز کشور و همچنین عدم هدر رفت انرژی و منابع مالی و استراتژیک در سطح کلان کشور و اهمیت BIM در موضوع بهره برداری و نگهداری ساختمان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. مهندس سعید خلیلی قمی از پژوهشگران این حوزه در این خصوص توضیحاتی در قالب یک سخنرانی در پنل فناوری های نوین  انجام دادند.
 
کارگاه آشنایی با مفهوم مدل اطلاعاتی ساخت (BIM) نیز توسط "تیم BIM دانشگاه علم و صنعت ایران" متشکل ازپژوهشگران حوزه BIM کشور ، آقایان سعید خلیلی قمی ، مسلم شیخ خوشکار ، محمد صالح دشتی در سالن اختصاص یافته به کارگاه های این همایش برگزار گردید که با استقبال بسیار خوب شرکت کنندگان روبرو شد ، ارائه کنندگان این کارگاه به مقایسه بین روش های سنتی طراحی ، اجرا ، مدیریت پروژه ها ساخت و همچنین روش ها BIM مبنا پرداختند و از سوی دیگر با ارائه نمونه های عملی پیاده شده توسط تیم در سطح کشور ، شرکت کنندگان را هر چه بهترو عملی تر با مفهوم BIM و ابزارهای آن و همچنین کاربردهای آن در چرخه حیات پروژه ها آشنا نمودند.
 
 
 

Standard-Material-96

Slider

Tags: iibimsolutions BIM ایران BIM iran iran intelligent bim solutions خبر building information modelling مدل اطلاعاتی ساختمان مدل اطلاعاتی ساخت سمینار Standards کنفرانس Standardaterial مصالح استاندارد

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

آخریـن اخـبار

تماس با ما

راه های ارتباطی با گروه Iran Intelligent BIM solutions (بنا یار مهراز ایرانیان)

با ما در تماس باشید