لديك سؤال؟ اضغط هنا
021-28423356
025-33550380
من السبت إلى الخميس: 8 إلى 16
الجمعة مغلقة
 
الوحدة الأولى ، بناء رقم 5 ، شارع فاربين ، شارع فرمانيه ، طهران ، إيران
منتزه قم للعلوم والتكنولوجيا ، شارع مولاوي ، بارديان ، قم ، إيران

استقرار دانش مدل سازی اطلاعات ساخت ( BIM) در منطقه آزاد اروند

رونمایی از آئین نامه BIM در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی توسط ریاست محترم جمهور:
استاندارد و آیین نامه اجرایی پیاده سازی فرآیند مدلسازی اطلاعات ساخت(BIM) در پروژه های عمرانی مناطق آزاد کشور امروز مورخ 1400/04/15 توسط ریاست محترم جمهور در ششمین مرحله افتتاح پروژه های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رونمایی گردید.
این آیین نامه با حمایت و به سفارش دبیرخانه مناطق آزاد کشور و به همت جمعی از اساتید و محققین ۳ دانشگاه برتر کشور اعم از دانشگاه علم و صنعت ایران, دانشگاه تهران و دانشگاه فردوسی مشهد تهیه و تدوین گردیده است.
مشاور رئیس جمهور و رئیس دبیرخانه مناطق آزاد با اشاره به عملیاتی شدن سیستم پنجره واحد خدمات الکترونیک و فناورانه افزود: پنجره واحد خدمات الکترونیک بعنوان هسته اصلی، در کنار ابزارهای مدرن نظیر اسناد الکترونیک، امضای دیجیتال، قراردادهای هوشمند و داشبورد هوش سازمانی؛ وظیفه تسهیل، تسریع و شفاف‌سازی در مناطق آزاد را بر عهده دارند که در آینده نزدیک به مثابه اتاق شیشه‌ای، دسترسی عادلانه به اطلاعات را فراهم خواهند کرد.
مومنی افزود: پیاده سازی فرآیند مدلسازی اطلاعات ساخت (BIM) در پروژه های عمرانی، اقدامی مهم در راستای تحول دیجیتال در مناطق آزاد کشور محسوب شده است که در مناطق آزاد چابهار، کیش و اروند اجرایی شده است.
باعث افتخار است که اعضای هیئت مدیره شرکت فناورانه "بنایار مهراز ایرانیان" نیز در تیم تدوین کننده این دستورالعمل (در قالب تیم دانشگاه علم و صنعت ایران) حضور داشته اند.

شایان ذکر است که پیش تر از این آئین نامه، دستورالعمل پیاده سازی مدلسازی اطلاعات ساخت در پروژه های عمرانی کشور توسط محققین دانشگاه علم و صنعت کشور تدوین و توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران منتشر شده است.

منبع خبر: 
رونمایی از آئین نامه مدلسازی اطلاعات ساخت در مناطق آزاد کشور توسط رئیس جمهور
آئین رونمایی از دستاوردهای سازمان مناطق آزاد و تجاری کشور
 

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

طراحی و راه اندازی: انعکاس برتر
Search